S strpnim medsebojnim povezovanjem gradimo vedoželjnega in odgovornega mladostnika.

Razstava v Državnem zboru

V mesecu oktobru in novembru so učenci naše šole ustvarjali izdelke na temo (NE)STRPNOSTI.

 

Razstava v Državnem zboru
|||| |||| ||||

Izdelke smo na Mednarodni dan strpnosti, 16. 11. 2017, razstavili v avli šole in na hodnikih. Izdelali so plakate, stripe, misli in spise. 
Izobraževalni center Eksena je izmed vseh prispelih izdelkov izbral tudi spis Lucije Mejač in strip Gašperja Jermana iz naše šole. Med prispelimi izdelki otrok iz vrtcev, osnovnih in srednjih šol so naredili nabor izdelkov za razstavo v Državnem zboru, ki jo slavnostno odpirajo v ponedeljek, 22. 1. 2018, na ogled pa bo vse do 26. 1. 2018.
Če boste mogoče v tem času hodili po Ljubljani, skočite še v Državni zbor in si to razstavo tudi oglejte.

Utrinki iz svečane otvoritve razstave Mednarodni dan strpnosti – dan za strpnost in prijateljstvo.

 

Nova sošolka

Na našo šolo je prišla nova učenka. Prišla je iz Albanjije in ni govorila slovensko in zelo malo angleško. Spoznali smo jo na tehniškem dnevu. Vsi smo se zbirali okoli nje, se prijazno predstavili in se malo pogovorili z njo. Pomagal nam je sošolec, ki je znal govoriti albansko. 

Naslednji dan je prišla v šolo, vsi smo je bili veseli in se do nje obnašali spoštljivo, hoteli smo se družiti z njo. Par dni po prvem srečanju pa sem slišala kako so dekleta o njej govorila slabo, bile so zahrbtne. Vsi so se norčevali iz nje in jo zbadali. Večkrat je jokala. Bili smo nesramni do nje, razmišljala sem kako bi se jaz počutila v njeni koži. Zjutraj sem sklenila, da se ji opravičim in ji podarim sladkarijo, da jo vsaj malo potolažim. Res sem to naredila, ampak bilo mi je še vedno hudo. Med geografijo je nekdo potrkal na vrata. Prikazal se je oče nove sošolke in naša razredničarka. Geografija se je spremenila v uro graje in pogovarjanja. Vsi smo se ji opravičili. Z nami je bila še pol leta, na koncu šolskega leta smo izvedeli, da bo razred ponavljala. Večina sošolcev je bila vesela, jaz pa o tem nisem razmišljala. Sedaj, v sedmem razredu smo dobili še šest novih sošolcev. Z njimi smo se spoprijateljili in se zelo lepo razumemo. Bodi strpen. 

Lucija Mejač, 7. razred

Last modified onWednesday, 24 January 2018 17:34
Login to post comments