S strpnim medsebojnim povezovanjem gradimo vedoželjnega in odgovornega mladostnika.

Terapevtski pes v šoli

Zadnji dan pred jesenskimi počitnicami je učence 3. b v razredu obiskala psička Tara.

 

Terapevtski pes v šoli Terapevtski pes v šoli Terapevtski pes v šoli Terapevtski pes v šoli Terapevtski pes v šoli
|||||||| |||||||| ||||||||

Tara je terapevtski pes in s svojo vodnico Laro lahko prihaja v šolo. Pri obiskih v šoli morata Tara in njena vodnica uporabljati uradne oznake Slovenskega društva za terapijo s pomočjo psov Tačke pomagačke (majica z oznako društva, službena izkaznica, oprsnica psa z nazivom »terapevtski pes«).
Tara je bila v lanskem šolskem letu na obisku pri učencih dvakrat, in ker so jo otroci z veseljem sprejeli, Tara pa se je v razredu dobro počutila, smo se odločili za sodelovanje. Obiskovala nas bo skoraj vsak petek do februarja in nam popestrila ure pouka. 
Tretješolci so se spoznavali s pravilnimi načinom pristopa k psu. Tara in njena vodnica sta pripravili zanimive naloge, učenci pa so pokazali, da že veliko vedo o pravilnem ravnanju s psi. Tara je učence sprostila tudi s tem, ko je na ukaz vodnice pokazala, kaj ona razume in zna. 
Številne raziskave potrjujejo, da prisotnost psa in skrb zanj pozitivno vplivata na človeka, med drugim zmanjšujeta stres, krepita samozavest, spodbujata socialne stike. Stalna praksa v svetu postaja, da posebej izurjeni terapevtski psi s svojimi vodniki obiskujejo otroke v vrtcih in šolah, v bolnicah, starejše v domovih, otroke v knjižnicah. Izkušnje v tujini potrjujejo, da že sama prisotnost psa v razredu ugodno vpliva na vzdušje med mladimi. Veseli smo, da lahko našim učencem omogočimo to izkušnjo in se zahvaljujemo vodnici Lari, da je pripravljena prostovoljno sodelovati z našo šolo.
 

Last modified onSaturday, 11 November 2017 17:33
Login to post comments