Opozorilo

JUser: :_load: Ne morem naložiti uporabnika z id: 735
23.maj 2014 - 00:00

Pridelujem lokalno, uživam naravno!

||||| ||||| |||||

V četrtek, 22. 5. 2014, so na Občini Trbovlje pripravili razstavo »Pridelujem lokalno, uživam naravno!«. S svojimi izdelki so sodelovali tudi učenci naše šole.

Z natečajem so želeli učenke in učence spodbuditi k razmišljanju, kaj lahko na tem področju tudi sami storijo. Otroke so povabili, da jim svoja razmišljanja in predloge, na kakšen način spodbuditi pridelavo in uživanje lokalne hrane ter s tem tudi pozitivno vplivati na okolje, prikažejo z risbicami ali drugimi izdelki.
S tovrstno pridelavo hrane ne onesnažujemo okolja, saj ne uporabljamo kemikalij, ki se sicer uporabljajo v intenzivnem kmetijstvu. Uporaba kemikalij in izsuševanje mokrišč negativno vplivajo na razvoj in življenje živalskih in rastlinskih vrst v našem okolju. Številne vrste so že iziginile iz našega okolja ali pa sodijo v skupino ogroženih vrst, zato je nujno, da spremenimo način življenja in si hrano izdelujemo na trajnosten način ter tako ohranimo okolje za poznejše generacije. Moramo se zavedati, da je kakovost hrane pomembna za nas in naše zdravje.
Risbice, plakati in panjske končnice bodo v 1. in 2. nadstropju občinske zgradbe razstavljene vse do konca junija. Prijazno vas vabimo, da si razstavo ogledate.

Prebrano 4287 krat Nazadnje urejano na 28.maj 2014 - 13:15