13.februar 2018 - 15:46

Oddaja Hudo!

Napisal U. Jerman
|||| |||| ||||

Učence, ki ustvarjajo šolske radijske oddaje, so danes obiskali radijski novinarji in tonski mojstri iz Radia Slovenija.

V novembru so učenci, ki sodelujejo pri interesni dejavnosti Šolski radio, sprejeli ponudbo Radia Slovenija za izvedbo novinarskih delavnic.

Od novembra do danes so učenci izbrali temo oddaje, sestavili vprašanja, poiskali sogovornike za intervju, izvedli anketo med učenci šole, torej pripravili vse, kar se od novinarja pričakuje pred snemanjem oddaje.

Od 10.00 do 14.00 se je naša učilnica spremenila v snemali studio in prostor za montažo prispevkov. Dve novinarki in dva tonska mojstra sta učencem pomagala, da so posneli in pripravili oddajo Digitalni mediji in mladi. Poslušali jo boste lahko v soboto, 17. 2. 2018, ob 9.05 na Radiu Slovenija, Prvi program, Oddaja Hudo!

Ta dan bomo obiskali studio Radia Slovenija in nas boste slišali »v živo« ter nas lahko v oddajo tudi poklicali. Se slišimo!

Za sodelovanje pri ustvarjanju oddaje se zahvaljujemo našim učencem,  učiteljem in delavcem šole, naši bivši učenki Metki Dolanc in pedopsihiatrinji Katji Kobilšek Guna.

Prebrano 4755 krat Nazadnje urejano na 14.februar 2018 - 13:43