Opozorilo

25.maj 2014 - 00:00

Iskanje fosilnih ostankov v Trbovljah

Napisal K. Dragar
Kam pa nas peljejo?|Prva navodila za delo|Skupinska slika v kamnolomu|Eni kopljejo, drugi se fotkamo|Tudi mi pridno kopljemo|Skale laporja so zelo zanimive|Ali vidiš veliko fosilov?|Takšnih primerov je bilo veliko|| Kam pa nas peljejo?|Prva navodila za delo|Skupinska slika v kamnolomu|Eni kopljejo, drugi se fotkamo|Tudi mi pridno kopljemo|Skale laporja so zelo zanimive|Ali vidiš veliko fosilov?|Takšnih primerov je bilo veliko|| |||||||||

Na 215. rojstni dan Mary Anning, znane britanske iskalke fosilov iz 18. stoletja, so se naši učenci odpravili v kamnolom Plesko.

Na raziskovanje se je odpravilo 15 učencev, in sicer devetošolci, ki obiskujejo dodatni pouk biologije, in šestošolke, ki v okviru projekta Popestrimo šolo obiskujejo dejavnost Živa bitja v moji okolici. Tam so nas prijazno sprejeli delavci  Cementarne Lafarge Trbovlje. Najprej smo se poučili o naši zgodovini nastajanja premoga in usedlinskih kamnin.  Sledilo pa je aktivno iskanje fosilov v kamnolomu. Pri nabiranju fosilov smo bili uspešni, saj se je ob vsaki razklani skali pokazala vsaj ena školjka.

Prebrano 5042 krat Nazadnje urejano na 25.maj 2014 - 20:12