22.maj 2018 - 20:30

Obiskali smo Kekčevo deželo

|||| |||| ||||

V ponedeljek smo se učenci prvih razredov odpravili v Kekčevo deželo. Pot nas je vodila do Kranjske Gore, kjer nas je pričakal avtobus. Ta nas je skozi skrivni vhod pripeljal do Kekčeve dežele.

Vodička nam je zaupala, da moramo biti pogumni in korajžni ter da se ne smemo ustrašiti Bedanca. Potiho in previdno smo se odpravili po gozdu. Kar naenkrat smo v daljavi zaslišali Mojco, ki je klicala na pomoč. Bedanec jo je zaklenil v kletko. Pogumno smo mu ukradli ključ in jo rešili.

Bedanec je to opazil in se odpravil za nami. Poskušal je ujeti Brinclja, ampak brez skrbi, nikogar nismo dali, Bedanca smo preplašili s skovikanjem. Brincelj nam je razkazal svoje domovanje na drevesu. Njegova hiša ima dvižni most in tobogan. Nato nas je pripeljal do Kekca, ki nas je skozi skrivni tunel povabil v svojo kočo. Splazili smo se skozi ozek in temen tunel, ki se je končal v kozjem hlevu in prišli na prelep travnik, kjer stoji njegova hiša. V hišo je povabil le otroke in jim zaupal skrivnost. Kako so otroci prišli na drugo stran travnika učiteljice ne bomo nikoli izvedele.

Kmalu se nam je pridružila še teta Pehta. Tudi ona nam je pokazala svojo kočo, zelišča in zvarke. Za nas je pripravila odličen zeliščni čaj in kruh za pogum, ki je bil še posebej slasten. Za slovo smo skupaj s Kekcem zapeli Kekčevo pesem. Nato pa smo se po bližnjici odpravili do avtobusa. Veseli in polni lepih vtisov smo se srečno vrnili domov.

Prebrano 3754 krat Nazadnje urejano na 22.maj 2018 - 21:18