01.junij 2014 - 00:00

Predstavitev Španije

Napisal E. Klenovšek
|||| |||| ||||

Vedoželjnost naših osmošolcev in devetošolcev jih je v ponedeljek, 26. 5. 2014, popeljala v Mladinski center Trbovlje.

Tam so v Klubu (večnamenskem prostoru, v katerem se dogajajo zanimive prostočasne dejavnosti za mlade) spoznali prostovoljko EVS iz Španije. Marina je učencem na zanimiv in razgiban način predstavila svojo državo: njene značilnosti, kulturo, arhitekturo, umetnost in druge znamenitosti. Tako so učenci predmeta likovno snovanje bolje spoznali državo svetovno priznanih slikarjev, kot so Picasso, Dalí, Miró, Goya, El Greco in Velázquez ter občudovali špansko arhitekturo. Učenci izbirnega predmeta španščina pa so v Marinini družbi utrjevali znanje španskega jezika, ki so vzljubili gledajoč številne španske nadaljevanke.

Prebrano 5759 krat