07.februar 2019 - 13:05

Proslava ob kulturnem dnevu

|||||||||||||| |||||||||||||| ||||||||||||||

Ustvarjanje, vrednote, dosežki, glasba, deklamacije, harmonika, občutek pripadnosti slovenskemu narodu.

Dan pred kulturnim praznikom, 8. 2., smo učenci in učitelji prisluhnili proslavi, s katero smo se znova poklonili Pesniku Francetu Prešernu. Za vse, kar je storil za nas in vse Slovence, smo mu neznansko hvaležni.
Zdravljica, ki so jo zapele naše učenke, je v trenutku utišala celotno dvorano, kurja polt je bil znak, da čutimo svoje korenine, da smo tovariški, povezani in složni. Krasno je izvenela tudi v španščini, francoščini, nemščini, angleščini in kitajščini. Golico, ki velja za največkrat na svetu predvajano instrumentalno skladbo, je s spretnimi prsti zaigral Klemen, zazibala pa je prvošolca, devetošolca ali zaposlenega. Slišali smo še klarinet, stransko flavto, kitaro in tolkala fantastičnih glasbenikov ter si ogledali plesno-pevsko točko mlajših učenk. Pred koncem smo si za dušo privoščili poezijo uveljavljenih slovenskih avtorjev ter šest pesmi, ki so nastale pod prsti lokalnega ustvarjalca. V Trbovljah in na naši šoli je doma kultura.
Prebrano 2372 krat Nazadnje urejano na 07.februar 2019 - 13:23