Obvestilo

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1286
17.april 2019 - 19:13

Državno srečanje gledaliških skupin podružničnih šol v Trbovljah

|||| |||| ||||

PŠ Dobovec je letos prvič gostila državno srečanje gledaliških skupin podružničnih šol. Srečanje je bilo v Domu svobode v Trbovljah.

Društvo učiteljev podružničnih šol vsako leto organizira srečanje gledaliških skupin, ki deluzjejo na teh majhnih šolah. Ker nas je toliko, se srečanje odvija vedno na treh lokacijah. Ribno pri Bledu in Vrh Svetih Treh Kraljev sta stalna gostitelja, Dobovčani pa smo letos prevzeli štafeto podružnične šole iz Mlinš, ki je doslej gostila srečanja.

Srečanje se je odvijalo dva dni in sicer 10. in 11. aprila. Prvi dan so se na odru zvrstile gledališke skupine z Dobovca, Podkuma, Trnave, Notranjih Goric in Kisovca, naslednji dan pa še gledališčniki iz Svibnega, Vrhpolja, Mlinš in Žabnice.

Prva nas je pozdravila v ponedeljek gospa podžupanja Maja Krajnik in nam zaželela veliko uspeha, naslednji dan pa še gospa ravnateljica Petra Čede, pozdravit pa nas je prišla tudi predsednica DUPŠa gospa Petra Bolko.

V dveh dneh si je predstave ogledalo skoraj šeststo otrok iz matične šole in podružnične šole Alojza Hohkrauta, prišli pa so nas pogledat tudi učenci OŠ Ivana Cankarja.

Vsi so bili zadovoljni, kar nam je v veliko veselje.

Prebrano 2102 krat Nazadnje urejano na 17.april 2019 - 19:53

{gallery}1286{/gallery}