05.junij 2019 - 19:08

Kresničkin obisk

|||| |||| ||||

Proti koncu šolskega leta se po Sloveniji dogajajo nagradni Kresničkini obiski šol.

Obiski so nagrada za šole, ki sodelujejo pri tekmovanju iz znanja naravoslovja Kresnička. Tekmovanje je namenjeno učencem od 1. do 7. razreda osnovne šole. Namen tekmovanja je med drugim tudi popularizacija naravoslovja in spodbujanje eksperimentalnega dela v šoli. Tekmovanje je sestavljeno iz praktičnega dela – poskusov in iz reševanja teoretičnih nalog na tekmovanju.  Na naši šoli je tekmovalo 90 učencev, ki so osvojili 49 bronastih priznanj.

Danes so si učenci od 2. do 5. razreda lahko ogledali več naravoslovnih poskusov, ki so jih pod mentorstvom Maje Pečar prikazali študentke in študenti Pedagoške fakultete UL, bodoče učiteljice in učitelji fizike.

Učenci sedaj vedo:

• Zakaj letalo leti;
  • Kako spravimo trdo kuhano jajce v steklenico in iz nje;
  • Kako napolnimo steklenico, če je obrnjena narobe;
  • Kako zmečkati pločevinko brez sile naših rok;
  • Kako obrnemo puščico v drugo smer s pomočjo kozarca vode;
  • Kako naredimo raketo iz čajnih vrečk;
  • Zakaj voda ne steče iz obrnjenega kozarca;
  • Kdaj se topla in hladna voda mešata.

Če vi ne veste, vprašajte naše mlade naravoslovce.

Prebrano 1857 krat Nazadnje urejano na 06.junij 2019 - 13:35