16.junij 2019 - 16:58

Valeta generacije 2010-2019

|||| |||| ||||

Učiteljica Polona in učitelj Uroš sta takole z besedo in fotografijo dokumentirala valeto generacije 2010-2019.

Kot šestletni fantki in punčke so prišli v prve razrede pod okrilje zlatih razredničark ter vzgojiteljic. Mnogo nižji od njih, premajhni za stolčke in mizice, ki so jih čakali, za zapis na tablo so potrebovali pomoč. Nekateri so osnovnošolci postali na podružničnih šolah, večina pa na matični. Željni znanja, pustolovščin, polni energije in idej. Srkali so podatke vseh predmetnih področij, predvsem pa so se kalili v medvrstniških odnosih. Spoznavali so nove učitelje in razrednike. Menjali so se moda, pričeske, barve nogavic in znamke sandal, učili so se o brezmejni veličini vesolja in spoznali, da so njihove težave največkrat majhne in nepomembne. Zamujali so kot Zvezdica zaspanka, ki ni pravočasno prišla v službo in jo je boter Mesec za kazen poslal na Zemljo, pogosto pa so komu z dobroto, s čisto mislijo in z ljubeznijo polepšali dan.

Obnašali so se kot zvezde, okoli katerih krožijo planeti z lunami. Tudi okrog nekaterih posameznikov se vse vrti, ali pa si le mislijo, da se … Planeti se po sestavi, velikosti, barvi in obliki popolnoma razlikujejo, imajo pa eno skupno lastnost – krožijo okoli svoje zvezde; naši devetošolci krožijo okoli čisto svojega Sonca.

Odličnjaki so se podpisali v zlato knjigo, prav s ponosom pa je učiteljski zbor podelil pohvale in priznanje šole.

Treba je ceniti vsak trenutek, ki mine, in iz življenja potegniti najboljše. Rastite in razvijajte se v neskončnost, bodite delovni, vztrajni in tovariški.

Devetošolci generacije 2018/2019, srečno!

Kolektiv OŠ Trbovlje

Prebrano 3835 krat