27.avgust 2014 - 00:00

Subvencija šolske prehrane za leto 2014/2015

Napisal J. Jerman
|| || ||

Z novim šolskim letom staršem oz. skrbnikom ne bo več potrebno oddati vlog za uveljavljanje subvencije za malico/kosilo.
Učenci bodo pridobili subvencijo za šolsko prehrano po enakih merilih kot v preteklem šolskem letu, poenostavlja pa se postopek pridobivanja pravice. Po novem potrebujete le veljavno odločbo o otroškem dodatku, saj bo upravičenost izhajala iz uvrstitve v dohodkovni razred, ki bo ugotovljena v odločbi o otroškem dodatku.

DRUŽINE, KI IMAJO NA DAN 1. 9. 2014 VELJAVNO ODLOČBO O OTROŠKEM DODATKU
Oddajanje vlog za subvencijo malice in kosila ni potrebno, starši ste na šoli v mesecu juniju oddali prijavo na malico in kosilo.

DRUŽINE, KI NA DAN 1. 9. 2014 NIMAJO VELJAVNE ODLOČBE O OTROŠKEM DODATKU
Družine, ki se jim bo odločba o otroškem dodatku iztekla 31. 8. 2014 ali pravice do otroškega dodatka še niso uveljavljale, v avgustu 2014 na pristojnem centru za socialno delo vložijo vlogo za otroški dodatek.
Družine, ki nimajo veljavne odločbe o otroškem dodatku in te pravice ne želijo uveljaviti oz. do otroškega dodatka niso upravičene, lahko za subvencijo za malico in kosilo zaprosijo tako, da na pristojnem centru za socialno delo vložijo posebno vlogo za subvencijo malice in kosila.

Pogoj za brezplačno malico je, da povprečni mesečni dohodek na osebo, ugotovljen v odločbi o otroškem dodatku, ne presega 53% neto povprečne mesečne plače v RS; cenzus za pridobitev subvencije kosila pa znaša 18% neto povprečne mesečne plače v RS na člana družine. Poleg teh so do brezplačne malice in kosila upravičeni učenci iz rejniških družin, prosilci za azil in učenci v zavodih za vzgojo in izobraževanje otrok s posebnimi potrebami.

Šola bo upoštevala upravičenost do subvencije pri obračunu malice oz. kosila na podlagi izmenjave podatkov s centrom za socialno delo.

Prebrano 4155 krat Nazadnje urejano na 27.avgust 2014 - 21:31