Bralni dan

Mednarodni dan šolskih knjižnic - 22. oktober. Na šoli smo se dogovorili, da bomo ta dan vsi brali leposlovje. Brali smo 10-15 minut pri 2. uri pouka, tudi pri uri športa.

Bralni dan Bralni dan Bralni dan Bralni dan Bralni dan Bralni dan
||||||| ||||||| |||||||

Učencem od 1.-4. razreda in učiteljicam so pravljico prebrale devetošolke. Po branju so nekatere nadaljevale še s pogovorom o pravljici. V nekaterih razredih so učenci pravljico ilustrirali.

Učenci od 5.-9. razreda in učitelji smo brali svoje knjige. Verjamem, da bo marsikdo z branjem knjige nadaljeval doma.

Ker se zavedamo pomena branja, ga spodbujamo na najrazličnejše načine.

»Branje je nenavadna dejavnost. Po eni strani samotna, individualna, mirna, po drugi je to živahno in komunikativno sodelovanje z besedilom. V knjigo se lahko za trenutek, uro ali kar za vse popoldne umaknemo – lahko pa se ob njej družimo s prijatelji, z učiteljem ali celo s povsem naključno navzočimi opazovalci in bralci.« (Rot Gabrovec, 2013, str. 7)

Last modified onThursday, 23 October 2014 09:04