31.marec 2014 - 00:00

Zaključna konferenca projekta POŠ

||| ||| |||

V četrtek, 10 aprila 2014 bo v Mariboru potekala zaključna konferenca projekta Popestrimo šolo. Učenci, ki so sodelovali v projektu se bodo v Mariboru predstavili s svojimi izdelki.

Namen programa je povečati odzivnost učiteljev in drugih strokovnih delavcev v osnovnih šolah na individualne potrebe učencev in hkrati spodbuditi odziv šol na spremembe v lokalnem okolju. Šolam je bila ponujena možnost, da se bolj posvetijo otrokom z učnimi težavami, otrokom iz ranljivih skupin, otrokom s posebnimi nadarjenostmi ter da v okoljih, kjer je majhna ponudba prostočasnih aktivnosti, te razvijejo. Program spodbuja razvoj novih pedagoških strategij in oblik dela, v okviru katerih bodo učitelji izvajali aktivnosti, ki prispevajo k razvoju ključnih kompetenc po priporočilu Evropske skupnosti. Otrokom mora biti ponujena možnost graditi pozitivno samopodobo in samospoštovanje, kar jim omogoča prepoznavanje njihovih sposobnosti, talentov in želja.

Prebrano 4649 krat Nazadnje urejano na 16.maj 2014 - 10:04