03.februar 2015 - 00:00

Zimske radosti na Dobovcu

||||||||||||| ||||||||||||| |||||||||||||

Pa smo jo dočakali! Zimo! Tisto ta pravo, ki nam je nasula dovolj snega, da smo se končno nasankali.

Mislili smo že, da so nas pingvini, ki še sedaj stražijo okna naše šole, pustili na cedilu in niso naročili zime, kot so obljubili. Tudi dedek Mraz je nekaj obljubljal, pa cel mesec ni bilo nič od tega. Mi smo na zimo že pozabili. Bliža se pust, ki bo zimo dokončno pregnal tudi s koledarja, snega pa nikjer. No ja, za par vzorcev ga je že bilo, pa nič resnega... Do tega tedna. Sedaj nam ga je pa nasulo, pa še ga bo. Z učiteljico Vlasto smo se dogovorili, da pridemo v torek v šolo v popolni bojni opremi. To pomeni, da smo obuli gojzarje, oblekli "spajkse", navlekli kape in rokavice, pograbili lopate za dričanje po snegu... in jo mahnili na bližnji klanec, kjer smo lahko počeli vragolije na snegu. To je bilo veselja! Kar nekaj časa smo se sankali. Ko pa smo postali utrujeni, smo začeli graditi gradove, hribe in obzidja. Uživali smo, da je bilo kaj! Pa saj vidite na naših obrazih! Če najdete samo enega nakremženega in slabe volje, lahko takoj pokličete kurente...

Saj veste zakaj.

Prebrano 3889 krat Nazadnje urejano na 09.februar 2015 - 19:11