01.april 2014 - 00:00

Začela so se tekmovanja v okviru ŠPF

Napisal Julija Jerman
||| ||| |||

Šolsko tekmovanje ŠPF  je bilo v soboto, 29. marca 2014, v Domu svobode Trbovlje. Od januarja so ob sobotah potekale plesne vaje.  Zadnjo soboto smo izbrali tri šolske ekipe, zanje pa bomo držali pesti 16. aprila, ko bodo OŠ Trbovlje predstavljali na področnem tekmovanju.

Kategorija B (4.- 6. razred) MŠ in  PŠ Alojz Hohkraut

Tomaž Pavšek - 6. b

Taja Trpin - 5. b

Tia Kuhar, Luka Šoper - 4. a

Tjaša Zakonjšek, Semra Huremkić, Maša Holešek, Ana Lina Nučič, Anja Naglič - 4. b

Miha Kolenc, Maja Zubak - 4. c

Kategorija C (7.- 9. razred)

Nina Pečnik - 8. a

Eva Kuhar, Ana Hribovšek - 8. b

Nina Murko, Monika Pirnat - 8. c

Lara Centrih - 7. b

Metka Dolanc, Lucija Petek  - 7. c

Pari C (7.- 9. razred)

Stojan Kuhar in Eva Kuhar, Dominik Kranjc in Nadja Pušnik

Plesna zveza Slovenije vsako leto organizira plesno tekmovanje osnovnih in srednjih šol v okviru Šolskega plesnega festivala (ŠPF). Tekmovanja ŠPF potekajo na šolskem, občinskem, področnem in državnem nivoju. V šolskem letu 2012/2013 je v tem projektu sodelovalo 144 osnovnih in 23 srednjih šol z več kot 5.500 udeležencev. Naša šola že deveto leto sodeluje v tem projektu.

Projekt je namenjen vsem učencem šole, ne glede na starost, spol ali plesno predznanje. Učenci lahko tekmujejo ločeno v 3 starostnih kategorijah, s predpisanimi koreografijami in predpisano glasbo v 3 plesnih zvrsteh: moderni tekmovalni plesi (hip-hop, pop in latino),  v plesnih  parih (angleški valček, cha cha cha, rokenrol) in v plesni produkciji.

Prebrano 5519 krat Nazadnje urejano na 16.maj 2014 - 09:47