Opozorilo

31.maj 2015 - 00:00

Otroški občinski parlament

|| || ||

V četrtek, 28. 5. 2015 smo se predstavniki trboveljskih šol zbrali na otroškem občinskem parlamentu na temo Trbovlje danes.

Pogovarjali smo se o željah, pobudah, spremembah in idejah ki bi spremenile naše mesto.

Naše ideje je spremljala tudi županja Jasna Gabrič, ki nam je odgovorila  na nekaj vprašanj. Kot vsako leto je bila ena izmed glavnih tem kolesarska steza, za katero smo dobili konkretne odgovore.  Ugotovili smo, da so Trbovlje zanimiva turistična točka, ki obeta veliko, zato smo opozorili na promocijo našega mesta. Otroci si želimo več delovnih mest, kajti večina od nas želi tukaj preživeti celo življenje. Predlagali pa smo tudi adrenalinski park, tekaško stezo v naravi, vodnjake s pitno vodo in več košev za smeti.

Županja nam je predstavila načrte za prihodnje leto, kaj želijo v naši občini še postoriti in kako mesto spraviti na zeleno vejo.

Prostore občine smo zapustili z željo, da bodo naše ideje uresničene in da bo mesto Trbovlje ohranilo naziv otroku prijazno mesto.

Nina Pečnik, 9.a

Prebrano 4190 krat