12.november 2015 - 00:00

Podjetništvo na naši šoli

|||| |||| ||||

V torek, 10. 11. 2015, smo si učenci izbirnega predmeta Obdelava gradiv les ogledali mizarsko delavnico Janija Cestnika in delavnico Graverstva Zupan.

Vse je potekalo v okviru izvajanja podjetniškega krožka na Gimnaziji in ekonomski srednji šoli Trbovlje, ki ga vodi Zvezdana Lamovšek.

V šoli smo se na začetku leta odločili, da se bomo spustili v podjetniške vode in izdelalli zanimive izdelke iz lesa. Na predhodnjih urah smo dobili nekaj napotkov s strani Zvezdane, izdelali nekaj idejnih skic izdelkov in po kriterijih izbrali najboljše tri; deska za rezanje, klinčki - opomniki in kuhalnice. Ker bo v postopek izdelave teh izdelkov vključeno tudi nekaj zunanjih izvajalcev, smo njihovo delo spoznali od bližje.

Mizar Cestnik Jani nam je na svoj hudomušen način predstavil svoje delo in sposobnosti, ki jih mora imeti mizar. Videli smo tudi del njegove prostočasne dejavnosti, izdelavo lesenih in kompozitnih letal. V Graverstvu Zupan smo se najprej okrepčali, nato pa si ogledali postopek izdelave risbe na materialu s pomočjo laserja.

Prebrano 3457 krat Nazadnje urejano na 12.november 2015 - 09:21