20.november 2015 - 18:15

Tradicionalni slovenski zajtrk

Napisal M. Krajnik
||||| ||||| |||||

Tudi na PŠ A. Hohkrauta smo dan slovenske hrane obeležili s tradicionalnim slovenskim zajtrkom. Sladkali smo se s kruhom, namazanim z maslom in medom iz bližnje okolice, pili okusno domače mleko in jedli zdrava domača jabolka.

Prvošolcem  sta  se  pri zajtrku pridružili predstavnici Občine Trbovlje.  Učenci od 1. do 4. razreda so v okviru naravoslovnega dne spoznavali pomen zdrave prehrane. Prvošolce je obiskal čebelar, ki je na zanimiv način predstavil čebele in njihov pomen za življenje ljudi.. Drugošolci in tretješolci so spoznavali zanimivosti o čebelah, zdelovali panske končnice in medvrstniško sodelovali s prvošolčki.Učenci 4. razreda so s pomočjo učiteljic pripravili nekaj namazov, ki jih lahko ponudimo za zajtrk. Na pripravljeno hrano so bili zelo ponosni in so jo z veseljem tudi pojedli.

Prebrano 4726 krat Nazadnje urejano na 20.november 2015 - 18:23