21.januar 2016 - 00:00

Novosti pri subvenciji šolske prehrane

Napisal J. Jerman
|| || ||

1.1.2016 je v veljavo stopila novela ZUJPS, ki dodatnim skoraj 30.000 osnovnošolcem subvnecionira kosilo. Nekaj od teh je že prijavljenih na kosilo, marsikdo od otrok pa, zaradi finančne situacije, ni imel te možnosti.

Tako kot doslej bo v celoti subvencionirano oz. brezplačno kosilo za otroke iz tistih družin, ki so uvrščene v prvi dohodkovni razred.
Dodatno se s 1. januarjem 2016 uvaja 70% subvencija za učence iz družin, ki se uvrščajo v drugi dohodkovni razred ter za tiste iz tretjega dohodkovnega razreda, ki bodo upravičeni do 40% subvencije.
Staršem ni treba oddajati vlog za subvencijo kosila, saj bodo šole upoštevale uvrstitev v dohodkovni razred iz odločbe o otroškem dodatku ali državni štipendiji in obračunale predpisano višino subvencije.

Prebrano 3538 krat Nazadnje urejano na 22.januar 2016 - 09:10