03.februar 2016 - 00:00

BLACK DEMONS - robotika

|||| |||| ||||

Kot smo v prejšnji objavi obljubili, tokrat članek o nastopu ekipe naše šole na FLL - FirstLegoLeague.

V soboto, 30. januarja 2016 je ekipa BLACK DEMONS, ki jo sestavljajo učenci naše šole (Patrik Kušter, Nika Todorovič, Nik Jager, Rok Kralj, Aleks Bec, Žiga Košir, Črt Drobnič in Jaka Suhodolčan), predstavila svoje rešitve projekta First Lego League na temo Poti smeti.

Več o FLL, KLIKNI!

Sestavili smo kratek video, ki si ga lahko ogledate s klikom spodaj. Tole pa so zapisali Nika, Žiga in Rok.

"V soboto, hmmm, zgodaj zjutraj, pred ptički, smo spakirali robota, plakat, gume, vzorec našega izdelka in vse stvari, ki smo jih potrebovali za projekt. Po dobri uri smo prišli v Osnovno šolo Brinje, v Grosupljah. Odpravili smo se do svoje mize, kjer smo pripravili svoj "sejemski" prostor. Malo bolj počasi in zaspano, a tempo se je dvigoval. Pred začetkom tekmovanja robotov smo opravili serijo intervjujev in predstavitev.

1. Predstavitev našega projekta v okviru teme FLL, Poti smeti. Predstavljali smo inovativno izrabo odpadnih avtomobilskih gum s predelavo v plošče. Te plošče bi dali pod parket v šolske telovadnice, da bi bila igra prijaznejša za sklepe. Sodnikom je bila izredno všeč.
  2. Intervju, v katerem so sodniki videli kako sodelujemo kot ekipa in kako upoštevamo vrednote FLL.
  3. Tehnični intervju – sodniki so nas povprašali, kako smo kakšen program za robota izdelali, nato pa smo razložili katere naloge robot naredi.

Celotno delo ekipe se točkuje (predstavitev projekta, vedenje članov in upoštevanje vrednot, izdelava in programiranje robota).

Po treh zasliševanjih je sledilo kosilo, ki je bilo kar okusno. V popoldanskem delu so se ekipe pomerile v igri robotov. Robot mora opraviti 12 nalog. V šoli nam je šlo bolje kot na tekmi, verjetno zaradi treme in pa ker smo bili malo nestrpni. Nekatere stvari nam niso delovale, saj smo jih pomešali z ostalimi programi, ki smo jih imeli na robotu - bomo vedeli za naslednjič. Na koncu nas je doletela »demonska« sreča saj smo z robotom zavozili in s tem opravili eno od nalog, ki nam prej ni delovala. Po igri smo imeli prosto uro, da smo se sprostili (to nam je šlo zelo dobro) pred razglasitvami rezultatov kvalifikacij.

Kljub temu, da se nismo uvrstili v finale, se nam zdi, da smo vse naloge opravili dobro. V en glas smo odločili, da bomo naslednje leto ponovno sodelovali in pokazali pravi obraz črnih demonov. Upoštevali bomo nasvete, naredili izboljšave in popravili napake, ki smo jih delali letos. Mogoče, mogoče, pa bomo mi gostili predstavitev FLL v šolskem letu 2016-2017. Tema je že znana, in sicer Zavezniki živali."

Še mnenje vodje ekipe, učitelja tehnike, Gregorja Gune: Zanimiv način šole, blizu učencem.

Prebrano 4678 krat Nazadnje urejano na 17.marec 2016 - 20:41

Mediji