17.marec 2016 - 00:00

Projekt Društva sobivanje

Napisal P. Čede
|| || ||
V sredo, 16. 3. 2016, so učenci podaljšanega bivanja sodelovali v dveh projektih, ki ju je razpisalo Društvo sobivanje.
V projektu Varno v šolo so prvošolčki spoznavali vrste prometa, prometna pravila, prometne znake in se učili pravilnega obnašanja v prometu. S poganjalčki so se urili v prepoznavanju in upoštevanju prometnih znakov in pravilnem obnašanju na cesti na poti v šolo. Dogajanje jim je popestril tudi volkec Wolfi.
V projektu Živim zdravo so se učenci PB od 2. do 5. razreda preizkusili v treh športnih igrah. Med seboj so tekmovali v malem nogometu, med dvema ognjema in spretnostnem poligonu. Najboljše skupine so dobile nagrade, za vse pa je bilo poskrbljeno za zdrav prigrizek in vodo. Po končanem tekmovalnem delu so imeli učenci še delavnico na temo zdrave prehrane in sejali/sadili kulturne rastline. Izobrazili so se tudi, kako je potrebno rastlino vzgajati in oskrbovati, da zraste in rodi.
Učenci so v dejavnostih in druženju uživali in se imeli lepo, največ pa povedo slike.
Prebrano 3818 krat Nazadnje urejano na 17.marec 2016 - 16:59