30.maj 2016 - 00:00

3. sestanek šolske skupnosti

Napisal H. Klančnik
||||||| ||||||| |||||||

V petek, 27. maja, je na naši šoli potekal 3. sestanek šolske skupnosti.

Predstavniki razredov so se zbrali in skupaj pregledali celoletno poročilo dejavnosti, ki so v letošnjem šolskem letu potekale v okviru šolske skupnosti. Dejavnosti sta zbrala in predstavila predsednik Tomaž Kurent in podpredsednica Metka Dolanc.

Učenci so ugotavljali, da je bilo letos opravljenega veliko dela in da so bile akcije, ki so bile zastavljene, zelo dobro izpeljane, med drugi uspešnimi aktivnostmi so še posebej izpostavili zbiralne akcije odpadnega papirja, ki so bile letos resnično rekordne.

V nadaljevanju sestanka so učenci razpravljali o temi prvojunijskega občinskega otroškega parlamenta, ki tudi letos poteka pod znanim naslovom “Trbovlje danes”. Učenci so izpostavili mnogo lepih in pozitivnih točk našega mesta, kot so: čistoča v mestu, nov bajer, spodbujanje razvijanja plezalnega turizma, skrb za rudarske kolonije in nov adrenalinski park. Hkrati pa so izrazili željo, da bi s v naslednjih letih še dodatno posvečalo temam kot so: urejenost cest, še večzelenih površin v mestu, še več kulturnih prireditev, dodatni prostori za rekreacijo, ureditev kolesarskih stez, uporabo prostorov starih tovarn za športne ali kulturne namene, ureditev kolesarnice pri šoli in večmest za kolesa po celem mestu, dodatna mesta za pitno vodo ter ureditev igrišča pri šoli z umetno travo in namestitev golov.

Svoje predloge bodo lahko predstavili na občinskem otroškem parlamentu, ki bo 6. junija.

Prebrano 3282 krat Nazadnje urejano na 30.maj 2016 - 07:46