30.september 2016 - 00:00

Dan jezikov na naši šoli

Napisal H. Klančnik
|| || ||

Evropa je prava jezikovna zakladnica: uradnih jezikov Evropske unije je štiriindvajset, regionalnih in manjšinskih jezikov pa več kot šestdeset. Zaželena formula znanja jezikov je: 1+2; to pomeni: vsak Evropejec naj bi obvladal materni jezik in vsaj še dva tuja.

Ravno zaradi tega razloga 26. septembra praznujemo Evropski dan jezikov.  Tega dne želimo še posebej poudariti nujnost učenja jezikov, opozoriti na raznoliko jezikovno in kulturno pestrost Evrope ter spodbuditi vseživljenjsko učenje jezikov v šoli in izven nje.

Evropski dan jezikov smo letos na šoli obeležili tako, da so v tednu pred 26. septembrom, učenci pri prvem tujem jeziku angleščine in treh drugih tujih jezikih (francoščina, španščina, nemščina) poiskali prevode za različne prostore, osebe ter predmete na šoli. Prevode so nato zapisali na lističe z zastavicami, iz teh lističev pa je nato nastalo 16 mini plakatov, ki smo jih izobesili po hodnikih MŠ in tako omogočili učencem celotne šole, da so se učili kar v štirih tujih jezikih.

Kot dodatno aktivnost za učence OŠ Trbovlje, so tudi letos poskrbele učiteljice angleščine, ki so  se skupaj z učenci udeležile aktivnosti ob evropskem dnevu jezikov, ki so ga letos v okviru občinskega aktiva anglist pripravili na OŠ Tončke Čeč.

Prebrano 3400 krat Nazadnje urejano na 30.september 2016 - 19:44