11.oktober 2016 - 00:00

Noč na Dobovcu

Napisal K. Dragar
|| || ||

V petek, 7. 10. 2016, se nas je deset nadobudnih fotografov ob 15. uri iz železniške postaje Trbovlje peš odpravilo proti Dobovcu.

Med potjo smo se velikokrat ustavili, saj so nas premamili lepi motivi rastlinja in doline ter smo fotografirali lepo pokrajino. Zelo dolgo smo hodili gor, saj smo se premikali zelo počasi. Nekateri so se gor tudi peljali. Ko smo prispeli, smo razpakirali, učiteljica Petra Čede pa nam je skuhala čaj. Pojedli smo malico in se odpravili z učiteljem Bojanom Šprogarjem po bližnji okolici fotografirat in spoznavat kraški svet. Zanimivo je bilo tehtanje na vagi za živino. Ogledali smo si vrtače, fotografirali hrošča. Zaradi poslabšanja vremena smo raziskovanje prekinili. Druženje smo nadaljevali v  šoli z igranjem košarke, petelinčka, poslušali glasbo, igrali nogomet z učiteljem v golu na šolskem igrišču, potem pa je prišel čas za večerjo. Imeli smo hrenovko v štručki. Po večerjo so nas peljali gledati zvezde in ozvezdja, vsi smo kimali, čeprav nismo nič videli. Prišli smo v šolo in se družili ob družabnih igrah in pogledali film. Kmalu se bomo odpravili spat. Jutri nas čaka pot nazaj v Trbovlje, zopet v družbi fotoaparatov.

Prebrano 3837 krat Nazadnje urejano na 11.oktober 2016 - 07:37