16.november 2016 - 00:00

JUNIOR AMBASADOR

Napisal E. Sekić
|| || ||

20. novembra 1989 je generalna skupščina OZN sprejela konvencijo o otrokovih pravicah, zato so ta dan proglasili za svetovni dan otroka. DPM se je pridružilo Unicefovi pobudi in letos prvič začelo s projektom Junior ambasador.

Učenci OŠ Trbovlje in PŠ Alojza Hohkrauta smo se odzvali na vabilo in se pridružili okrogli mizi, kjer so se zbrali tudi učenci drugih dveh šol. Sledila je razprava, kjer so zbirali predloge za izboljšanje njihovega življenja v našem mestu. Predlagali so kolesarsko stezo, prehod za pešce v Bevškem, ”disko” oz. plesne večere, kulturne in literarne prireditve, izmenjave učencev… Svoje delo so vzeli resno in predlogi so kar deževali.

Ob koncu debate so za prvo Junior ambasadorko izbrali predstavnico OŠ Ivana Cankarja, ki ji bo v torek, 22. novembra, županja naše občine ga. Jasna Gabrič predala ključ mesta in ji s tem simbolično, za en dan, zaupala vodenje mesta.

Prebrano 3235 krat Nazadnje urejano na 17.november 2016 - 13:23