01.december 2016 - 00:00

Junior ambasador

Napisal B. Pečnik
|||| |||| ||||

V torek, 22. 11. 2016, smo se ob 10.30 uri v sejni sobi Občine Trbovlje zbrali razredni predstavniki Osnovne šole Trbovlje, PŠ Alojza Hohkrauta, OŠ Ivana Cankarja, OŠ Tončke Čeč in predstavniki različnih trboveljskih institucij.

Na srečanju smo skupaj z mlado županjo oblikovali pohvale, predloge, zastavljali različna vprašanja, povezana z življenjem v naši občini.  Mlada županja bo o vsem seznanila tudi našo županjo gospo Jasno Gabrič.

Skupaj z mlado županjo smo podali različne predloge:

• obnova obstoječih igrišč, trim steze Mladost, telovadnic na osnovnih šolah

• stena grafitov

• pitna voda na igriščih

• park za pse

• zavetišče za živali

• več parkirnih mest v bližini pomembnih ustanov v Trbovljah

• boljša prometna ureditev, pločniki, prehodi za pešce, avtobusna postajališča

• kolesarska steza

Ugotovili smo, da zelo dobro sodelujemo s Policijsko postajo Trbovlje, s Centrom za socialno delo, z Gasilskim zavodom Trbovlje, z Gimnazijo in ekonomsko srednjo šolo Trbovlje, z Mladinskim centrom Trbovlje, s Knjižnico Toneta Seliškarja. Podali pa smo tudi konkretne ideje, s katerimi bomo to sodelovanje še izboljšali.

Predstavniki smo bili enotnega mnenja in smo pohvalili lunapark v Trbovljah.

Ugotovili smo, da bo potrebno še veliko narediti na področju promoviranja našega mesta, poudarjati našo zgodovino, hkrati pa ponuditi turistom vodene oglede zanimivosti in lepot naše pokrajine. Naše spominke pa moramo ponuditi na vsem dostopnih mestih z določenim delovnim časom.

Želimo  si še več okroglih miz, kjer bi lahko mladi povedali svoja mnenja, predloge in izboljšave za naše mesto Trbovlje.

Prebrano 3638 krat Nazadnje urejano na 06.december 2016 - 14:45