09.januar 2017 - 19:42

First Lego League

Napisal G. Guna
|||| |||| ||||

Osnovna šola  Trbovlje je v soboto, 7. 1. 2017, gostila udeležence 3. regijskega tekmovanja First Lego League (v nadaljevanju FLL), ki se ga je udeležilo okrog 200 učencev 19. osnovnih šol.

Mednarodni program FLL, v katerega je po svetu vključenih okrog 270.000 šolarjev, temelji na projektnem delu, robotiki in spodbujanju vrednot. V Sloveniji je program prisoten od leta 2012, uradni partner in organizator programa pa je Zavod Super Glavce.

V telovadnici ter v šestih učilnicah naše šole smo lahko uživali ob opazovanju otrok in predstavitvah njihovih projektov. Vse ekipe so pokazale ogromno novega znanja, predstavile so zanimive ideje, videti je bilo, da so opravili veliko skupinskega dela ter programiranja. 16 ocenjevalcev in 4 sodniki so od 9.30, ko je županja Jasna Gabrič otvorila tekmovanje, do 15.30 pozorno spremljali in ocenjevali ekipe na štirih področjih: vrednote, projekt, tehnični intervju in robotska igra.

Najboljše ekipe iz treh regijskih tekmovanj se bodo naslednji mesec pomerile na OŠ Dobrova. Državni prvaki pa se uvrstijo na svetovno prvenstvo v ZDA.

Ekipi OŠ Trbovlje, Black Demons, se ob sicer zanimivi predstavitvi, ni uspelo uvrstiti na državno tekmovanje, a imamo že naslednike, ki so dogajanje na šoli spremljali in se učili od nastopajočih. Čestitamo pa zmagovalcem, celjski ekipi Black&White iz I. Osnovne šole Celje, ki je med vsemi ekipami zbrala največ točk na vseh štirih ravneh ocenjevanja.

Prebrano 4172 krat Nazadnje urejano na 04.april 2017 - 20:08
Več iz te kategorije: « Voščilo Poskusi v kemiji »