Opozorilo

Subvencionirano šolsko kosilo

Napisal J. Jerman
|||| |||| ||||

Spremenjen oziroma dopolnjen Zakon o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev (Uradni list RS, št. 88/2016) širi krog upravičenih učencev do subvencioniranega kosila.

Od 1. 2. 2017 so do brezplačnega kosila upravičeni učenci, ki se redno šolajo, so v šoli prijavljeni na kosilo in pri katerih povprečni mesečni dohodek na osebo (ugotovljen v odločbi o otroškem dodatku) ne presega 36 % neto povprečne plače v Republiki Sloveniji.

Podatke o subvenciji za učence, ki so prijavljeni na kosilo, šola pridobi iz CEUVIZ-a.

Šola za učence, ki niso prijavljeni na kosilo, nima pravice pridobivati podatkov o subvenciji šolske prehrane.

Nepravočasno odjavljene obroke bodo starši kljub subvenciji plačali v celoti.

Starši lahko ugotovijo upravičenost do subvencije za kosilo za njihovega otroka iz odločbe o otroškem dodatku, kjer je napisan podatek o odstotku neto povprečne plače v Republiki Sloveniji, ki ga prejema družina.

Za vsebinska vprašanja, povezana z odločbami, so pristojni centri za socialno delo, na šoli starši urejajo le prijavo na kosilo.

Če družina otroškega dodatka nima, potem vloži vlogo za subvencijo kosila na Centru za socialno delo.

Subvencija malice učencev ostaja nespremenjena.

Prebrano 3652 krat Nazadnje urejano na 19.januar 2017 - 10:13