19.januar 2017 - 09:03

Naši učenci so povedali, kako vidijo promet čez 20 let

Napisal J. Jerman
||||||| ||||||| |||||||

Naši učenci so se aktivno udeležili javne razprave o celostni prometni strategiji v Občini Trbovlje, ki je bila v torek, 17. januarja 2017, v Delavskem domu Trbovlje.

Brez dlake na jeziku so spregovorili učenci v jutranjem varstvu in podaljšanem bivanju od 1. do 4. razreda. Poslušate jih lahko na posnetku spodaj.

Učenci 4. razreda podružnične šole Alojza Hohkrauta so oblikovali svoja razmišljanja o semaforju.

Starejši učenci so svoje misli ubesedili v krajših zapisih.

Žana Larisa Jordan, 7. razred

Promet danes: V Trbovljah imamo veliko avtomobilov, kar ni v redu, ker izpuščajo preveč škodljivih plinov. Vozniki avtomobilov prehitro vozijo in so premalo pozorni na pešce, ki včasih tudi česa ne vidijo in se zgodi nesreča. (Mislim, da bi lahko bili prehodi za pešce bolj osvetljeni in označeni.)

Promet čez 20 let: Promet čez 20 let bo bolj umirjen, ker smo mladi bolj ozaveščeni glede ohranjanja čistega okolja in varnega prometa (npr. ne  uporabljamo telefona med vožnjo). Več bo javnega prevoza, ker manj uničuje okolje, saj več ljudi prevažamo z enako količino goriva, torej je manj izpušnih plinov na potnika. Upam, da bo promet bolj umirjen, počasnejši in da bo manj nesreč.

Aleks Bec, 9. razred

Po mojem mnenju je trboveljski promet dobro urejen, saj so ceste gladke, z zelo malo izrazitih grbin in razpok, zato je vožnja precej udobna. Seveda je tu in tam kakšno bolj dotrajano cestišče, s tem mislim predvsem na glavno cesto, kjer se grbine in razpoke vijejo od tam, kjer je bila zaradi podora narejena nova plast asfalta pa vse do krožišča. V tem predelu je cesta nekoliko manj urejena, a smo se Trboveljčani že kar privadili, če se malce pošalim.

V Trbovljah so ceste razpredene po celi dolini, zato izgradnja novih cest po mojem mnenju ni potrebna. Odlična ideja pa je bila asfaltiranje ceste, ki vodi do dveh na novo narejenih ribnikov. Seveda cesta povsem še ni dokončana, ampak verjamem, da imate plan že v mislih.

Če se primerjamo z ostalimi občinami v Zasavju in širše, imamo dobro urejen cestni promet. Mogoče je ena od pomanjkljivosti cesta, ki vodi na Mrzlico, saj je asfaltiran le majhen del poti. Prav tako je tudi s cesto, ki vodi na Kum.

Najboljša rešitev se mi zdi izgradnja predora pod prelazom Podmeja. Po moje je to najučinkovitejša rešitev za izboljšanje trboveljske industrije in prometa, saj bi postali zelo povezani s Savinjsko dolino, kjer so precej razvita mesta, kot je npr. Celje. Zavedam se, da je v ta projekt potrebno investirati veliko denarja, a mislim, da bi se Občini Trbovlje na dolgi rok splačalo.

Laura Gajšek, 9. razred

Trbovlje so mesto, ki ponuja občanom in obiskovalcem javni prevoz z avtobusi in taksiji po celem mestu, poleg tega pa imamo še železniško postajo. Največ je avtobusov, ki prevažajo šolarje, ter lokalnih avtobusov. Poleg tega, da je z njihovo pomočjo lažje in hitreje priti z neke točke do druge, pa je bolj kot to, pomemben odnos voznikov do potnikov. Pohvalila bi rada voznike avtobusov, še posebej šolskih, ki s svojo pozitivno energijo in prijaznostjo poskrbijo za zadovoljstvo in veselje uporabnikov. Pri današnjem prometu v Trbovljah še nikoli nisem imela slabih izkušenj.

Ko odrastem, bo promet v Trbovljah dobro razvit v smislu hitrih povezav, točnosti prihodov in naprednosti. Hkrati pa bo bolj prijazen okolju in učinkovitejši. Prevozna sredstva bodo v večini zasebna, saj bodo imeli že skoraj vsi vozniške izpite, hkrati pa bodo vozila tudi varnejša in udobnejša. Glede na odlične razmere, v katerih živim, si ne bi mogla želeti česa boljšega, saj že imam vse, kar potrebujem, za potovanje iz ene točke do druge.

Če pa bi lahko izbirala, bi si želela, da bi me pred hišo vsak dan čakal moj konj, ki bi mu zjutraj skidala boks, potem pa ga skrtačila in osedlala in z njim odjezdila do šole, glasbene šole, kamor bi želela.

Prebrano 4234 krat Nazadnje urejano na 19.januar 2017 - 12:39

Mediji