05.februar 2017 - 17:31

''SILVER'' GOES TO OUR GIRLS

Napisal T. Navratil
|||| |||| ||||

V sredo, 18. januarja 2017, je na osnovni šoli Tončke Čeč potekalo regijsko tekmovanje iz znanja angleščine za 9.r. Tekmovalo je 27 devetošolcev iz Trbovelj, Zagorja, Litije, Šmartna pri Litiji in Gabrovke.

Tekmovanja se je udeležilo šest devetošolcev naše šole: Arnesa Kuduzovič, Klara Fajdiga, Laura Gajšek, Matej Fijačko, Tomaž Pavšek in Blaž Hodej. Vsi ti učenci so na šolskem tekmovanju dosegli več kot 85% možnih točk, kar dokazuje odlično znanje angleškega jezika.

Na regijskem so se dekleta izvrstno odrezala, saj so vse tri učenke Arnesa Kuduzovič, Klara Fajdiga in Laura Gajšek dosegle več kot 88% možnih točk in tako  usvojila srebrno priznanje. Kar tri od devetih priznanj iz cele regije so pripadla našim dekletom. Ponosni smo na vas, saj znanje tujega jezika na takšni ravni dokazuje obvladovanje bralnih strategij, rabe jezika in pisnega sporočanja na visokem nivoju.

Arnesa se  je z najboljšim rezultatom v regiji uvrstila na državno tekmovanje, ki bo 21.3. 2017.

Tjaša Navratil

Prebrano 3348 krat