19.april 2017 - 17:20

Ustvarjalne delavnice

||||||||| ||||||||| |||||||||

V sredo, 19. aprila, se je deset osmošolcev: Tia, Leda, Žiga, Nika, Daša, Barbara, Nejc, Anamari, Ana in Jaka udeležilo ustvarjalnih delavnic na temo branja in knjig na Gimnaziji in ekonomski srednji šoli Trbovlje. Na ta način smo obeležili mesec knjige.

Našim osmošolcem so se pridružili še osmošolci OŠ Ivana Cankarja Trbovlje in OŠ Toneta Okrogarja Zagorje.
Ustvarjali so v treh delavnicah:
- ilustrator: likovno ustvarjanje plakata ali naslovnice najljubše knjige
- stopmotion: učenci so posneli kratek animirani film o promociji branja
- moviemaker: s pomočjo fotografij s spleta in programa moviemaker so učenci izdelali reklamni spot "booktrailer", v filmček so vključili tudi zvok
Vsi učenci so sodelovali v lovu na zaklad s QR kodami. V knjižnici so v tiskanem gradivu iskali odgovore na vprašanja z različnih področij. Z uporabo aplikacije QR Code Reader na tablici so z odkritimi namigi našli pravilne odgovore. Prav vsi so odkrili svoj sladki zaklad - čokolado.
Zahvaljujemo se ravnateljici, mentorjem delavnic in knjižničarki za ustvarjalno, poučno pa tudi zabavno dopoldne. Uživali smo.

Prebrano 3521 krat Nazadnje urejano na 19.april 2017 - 17:31