10.maj 2017 - 09:24

Black Demonsi na TRiii 2017

||||||||| ||||||||| |||||||||

V torek, 9. 5. 2017, je v Delavskem domu Trbovlje potekala že 3. konferenca TRiii v organizaciji Srednje tehniške in poklicne šole Trbovlje.

Ker se na Srednji tehniški in poklicni šoli Trbovlje (STPŠ) zavedajo, da se inovativnost ne začne šele v srednji šoli, so k predstavitvi povabili tudi vse tri trboveljske osnovne šole, ki so pokazale precej zanimivih tehniških stvari. OŠ Tončke Čeče je predstavila svojo rudarsko pot, zelo lepo obogateno z multimedijskimi vsebinami. OŠ Ivana Cankarja je prikazala sončno pečico, ki lahko na precej visoko temperaturo segreje vodo, optično prevaro in krožno žago za papir. Naša šola pa je vse obiskovalce seznanila s FLL - First Lego League, torej z robotiko, ki vključuje še izdelavo projekta in sodelovalno učenje. Poglejte si še povezavo na letošnje svetovno prvenstvo v Ameriki - povezava.

Prebrano 4003 krat