11.maj 2017 - 19:10

Utrinki z naravoslovnega dne na Dobovcu

Napisal N. Fabijan

Drugošolci smo se v sredo odpravili na naravoslovni dan na Dobovec. Preberite si nekaj utrinkov:

"Najbolj mi je bilo všeč, ko smo iskali Kumskega brezokca in šli k Turkovemu prepadu. Naučila sem se, da Kumski brezokec živi samo na področju Kuma."

"Najbolj mi je bil všeč lov na zaklad. Ampak to ni bil pravi zaklad. Iskali smo hrošča, ki se imenuje Kumski brezokec. Spoznala sem nove vrste rož. Ugotovili smo, da v gozdu prevladujejo bukve. Povedali so nam tudi, da čebele živijo v številčni družini."

"Najbolj mi je bilo všeč, ko smo odšli pogledat brezno. Ogledali smo si tudi črpališče za vodo. Na travniku smo si ogledali veliko travniških cvetlic: deteljo, orlico, travniško kaduljo, ranjak, kukavico in še mnogo drugih. Najbolj mi je bilo všeč, ko smo objeli drevo bukve. Ogledali smo si tudi čebelnjak, kjer je vodička povedala veliko zanimivosti o čebelah."

drugošolci in drugošolke

Prebrano 3138 krat Nazadnje urejano na 11.maj 2017 - 19:52