27.september 2017 - 17:52

Srečanje s pisateljico Janjo Vidmar

Napisal S. Princ
|||| |||| ||||

Kadar nas obišče pisatelj, pričakujemo, da nam bo govoril o svojem ustvarjanju, knjigah …

Janja Vidmar pa nas je popeljala s potopisom po Mehiki in nam skušala približati življenje, navade in vrednote vrstnikov  po svetu. V Mehiki je predstavila knjigo Otroci sveta, ki jo je ustvarila v sodelovanju z motoristko, svetovno popotnico in Guinnessovo rekorderko Benko Pulko. Otroci sveta je medkulturna knjiga, ki spodbuja strpnost in sprejema drugačnost.
Pisateljica je povedala, da rada bere grozljivke in gleda filme, ki so seveda tudi grozljivke. Bi si vi upali obiskati otok lutk ali se splaziti v kraljevo grobnico? Pisateljica si je vse to ogledala in nam o tem pripovedovala. Pokazala nam je, kako deluje tradicionalna mehiška napravica - lovilec ljubezenskih parov. Pripovedovanje pa je začinila s poskušanjem  zdrobljenih praženih črvov. Bljak – nekaj skremženih obrazov, nekateri zadovoljno nasmejani, nekaj pa se jih je pokušini izognilo.

Prebrano 3974 krat Nazadnje urejano na 27.september 2017 - 17:57