18.oktober 2017 - 23:16

Otroci za otroke

|||||||||||||||||||||||||| |||||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||||||||

dobrodélnost -i ž (ẹ̑) opravljanje, izkazovanje dobrih del, dejanj: znana je njihova dobrodelnost / sirote so bile prepuščene dobrodelnosti ljudi

Zgoraj je napisan citat iz Slovarja slovenskega knjižnega jezika, ki razlaga pomen pojma dobrodelnost. Vsi pa poznamo tudi star slovenski pregovor, ki pravi, da je dobrota sirota. Pa je temu res tako?

Ne, ni. Dokazali smo, da sta dobrota in dobrodelnost še kar prisotni med nami. In to na najlepši mogoč način. Že drugo leto zapored smo organizirali dobrodelni koncert v sodelovanju z Glasbeno šolo Trbovlje. Prireditev je bila v gledališki dvorani Delavskega doma v Trbovljah. Karte so bile oddane prej kot v trenutku, saj menda dober glas seže v deveto vas in spomini na lansko prireditev so še vedno živi. Ker je bilo zanimanje zelo veliko, bomo svoj nastop še enkrat ponovili, in sicer v sredo, 8. 11. 2017. Vabljeni ste vsi, ki bi nas radi še videli.

Pa še malo o dobrodelnosti, pravzaprav o tem, zakaj šola sploh organizira to prireditev.

Vsako leto imamo več učencev, ki jim starši niso zmožni plačati vseh nadstandardnih dejavnosti, ki jih daje šola na voljo. To so razni dnevi dejavnosti, šole v naravi, obiski predstav, izleti in še bi lahko naštevali. Za druge je že problem nakup učbenikov ali pa plačilo šolske malice. Naša šola je tako ustanovila šolski sklad, na katerega se nakazujejo donacije delovnih organizacij ali posameznikov, ki vanj prispevajo. Ker se zavedamo, da so časi težki in je donacije težko dobiti, smo že drugo leto zapored organizirali dobrodelni koncert Otroci za otroke. Vstopnice so brezplačne, zato pa smo veseli vsakega prispevka staršev in drugih obiskovalcev pred ali po prireditvi. Vsak cent pomaga in prispeva k izboljšanju kakovosti pouka ter širjenju znanj naših otrok. In prav radi jim pomagamo. Res je lepo videti otroke čofotati v bazenu ali stati na smučeh. Sploh tiste, ki tega drugače ne bi nikoli počeli. Njihovo veselje, dobra volja in smeh so povračilo za ves trud, ki ga vanje vlagate starši, pa tudi mi, učitelji. In zato se skupaj potrudimo in darujmo. Za naše otroke in njihovo srečo.

Prebrano 4945 krat Nazadnje urejano na 25.januar 2018 - 19:12