20. marec, 2024 171

Pirhi, šunka, hren in potica

Velika noč je poleg božiča največji krščanski praznik, ki ga praznujemo prvo nedeljo po prvi spomladanski luni. Letos je velikonočni ponedeljek, državni praznik in dela prost dan, 1. aprila.
18. marec, 2024 119

Jaz pa pojdem

Izkoristili smo četrtkovo sonce za pohod.
18. marec, 2024 111

Matematični maraton na GESŠ

V soboto, 16. 3. 2024, je na Gimnaziji in ekonomski šoli Trbovlje potekal že 16. Matematični maraton.
07. marec, 2024 229

Samopostrežna malica

V četrtek, 29. 2. 2024, so imeli učenci zadnje triade (od 7. - 9. razreda) samopostrežno malico.
26. februar, 2024 293

Zvezdica Zaspanka

Sara in Kim sva bili za kratek čas učiteljici. :)

IZPOSOJA KNJIŽNIČNEGA GRADIVA

1 SPLOŠNA NAVODILA

Gradivo si izposoja vsak uporabnik osebno, učenci s svojo izkaznico.
Izposojeno gradivo učenci vrnejo do konca pouka v tekočem šolskem letu, pred razdelitvijo  spričeval.
Delavci šole vrnejo izposojeno gradivo ob zaključku šolskega leta, gradivo lahko tudi obdržijo po dogovoru s knjižničarko. Ob odhodu na drugo delovno mesto oz. ob upokojitvi vrnejo vse izposojeno gradivo in s tem poravnajo svoje obveznosti do šolske knjižnice.
Nerednim uporabnikom se lahko izposoja začasno odreče.

2 IZPOSOJA NA DOM

Knjige si uporabniki izposojajo za 15 dni. Izposojo knjig je možno po poteku izposojevalnega roka podaljšati še za 15 dni.
Knjig za domače branje in bralno značko (tudi angleško in nemško) ne podaljšujemo.
Revij učencem praviloma ne izposojamo. To je možno le v dogovoru s knjižničarko. Čas izposoje do 3 dni.
Referenčno gradivo (leksikone, slovarje, priročnike, enciklopedije, atlase, …) je možno uporabljati le v prostorih knjižnice.