24.april 2019 - 18:02

Srečanje podružnic na Dolah pri Litiji

|||| |||| ||||

Spet je leto naokoli in ponovno smo se srečali podružničarji naše ožje regije.

Danes je bilo srečanje podružničnih šol naše regije na Dolah pri Litiji. Zbrali smo se učenci s šestih podružnic:  Podkum, Čemšenik, Dobovec, Dole pri Litiji, Sava in Polšnik. Sicer smo imeli srečanje napovedno pozimi, ker smo se namenili sankati, vendar nam je muhasta zima ponagajala in nam ni nasula dosti snega. Tako smo srečanje prestavili v pomladni čas. Pa nam ni bilo na koncu prav nič žal.

Zjutraj, ko smo prispeli na Dole, nas je najprej nagovoril ravnatelj šole, nato pa so nam učenci pripravili kulturni program. Po programu smo imeli malico, nato pa so se začele zabavne delavnice. Razdelili smo se v pet skupin in vsaka skupina je imela svoje delo. Na športnem igrišču smo imeli štafetne igre, v avli šole smo se naučili pesmico Jaz gradim prijateljstvo, v mali telovadnici smo plesali na glasbo Čukov, v enem razredu je skupina izdelovala okraske, v drugem pa smo izdelali slastna sadna nabodala, ki smo jih nato tudi pojedli. Ko so vse skupine obiskale vse delavnice, smo se zbrali na šolskem igrišču, kjer smo odplesali ples in gradili prijateljstvo s pesmico.

Za konec smo pojedli še krompirjev golaž z domačim kruhom, ki je kar klical po repeteju.

Med vožnjo nazaj proti Dobovcu smo se vsi strinjali, da je bilo prav "fajn". Mi bi še... tudi jutri...

Prebrano 2733 krat
Več iz te kategorije: « FLL junior Simbioza »