Opozorilo

JUser: :_load: Ne morem naložiti uporabnika z id: 735
12.junij 2014 - 00:00

Srebrna in zlata plaketa

Skupinska slika vseh igralcev|Dobitniki zlate plakete|Dobitniki srebrne plakete|Lana Gombač|| Skupinska slika vseh igralcev|Dobitniki zlate plakete|Dobitniki srebrne plakete|Lana Gombač|| |||||

Učenci, ki obiskujejo gledališki krožek, so se udeležili državnega srečanja lutkovnih in gledaliških skupin Slovenije, ki je potekalo na Jesenicah.

Srečanja sta se udeležili dve skupini naših učencev. Prva skupina Ime mi je igra, v kateri igrajo Lars Podbregar, Jakob Šoper, Andraž Kovačič, Tita Gajšek, Jaka Košir, Žiga Klopčič, Domen Camplin, Lana Gombač, Luka Šoper, Ema Medvešek, Tjaša Camplin, Rok Hudomalj, Tia Kuhar, Ana Lina Nučič, Isabella Podbregar, Žana Larisa Jordan, Davor Kovačič in Tiatara Zupančič, se je predstavila z igro Tiatara in sraka. Govori pa o današnjih otrocih, ki svoj prosti čas preživljajo sami. Starši so dolgo v službi, nihče od odraslih nima časa zanje. Med gledanjem televizije se prikrade sraka in ji vzame varovalko, ki se tako lepo sveti. Tiatara se odloči raziskati svet. Nanjo prežijo nevarnosti, na katere jo želi opozoriti tudi sraka. Igra je bila nagrajena z zlatim priznanjem, igralka Lana Gombač pa je prejela zlato priznanje za najbolj obetavno igralko leta.

Druga skupina Špilčki, v kateri igrajo Timotej Zupančič, Dominik Krajnc, Eva Kuhar, Ana Hribovšek, Nika Drnovšek, Špela Cestnik, Tjaša Forte, Pia Traunšek, Metka Dolanc in Tea Turnšek, pa se je predstavila z igro Mreža. Predstava opozarja na fizično in psihično nasilje mladostnikov, njihovo stisko in nemoč ter osamljenost. Zaradi neprilagojenega vedenja jih sošolci izključujejo iz svoje sredine in jim ni mar za njihovo početje. Igra spodbuja mladostnike k razmišljanju o sovrstnikih, ki so drugačni, posebni. Nakazuje vrsto pomoči, na katero se lahko obrnejo osamljeni prestopniki. Spodbuja sošolce k strpnosti in razumevanju, pokaže način, s katerim vsakdo lahko pomaga. Igra je bila nagrajena s srebrnim priznanjem na državnem srečanju gledaliških skupin.

Vsem iskreno čestitamo.

Prebrano 5280 krat Nazadnje urejano na 12.junij 2014 - 21:01
Več iz te kategorije: « Valeta 2014 Obisk lekarne »