11.oktober 2019 - 19:40

Posadimo drevo

Napisal U. Jerman
|||| |||| ||||
Danes, 11. 10. 2019, ob 11. uri smo se zbrali predstavniki šole, otroški pevski zbor, nekateri  učitelji in učiteljice ter seveda ravnateljica s prav posebnim namenom.
Naša šola  je kot del  mednarodne akcije ENO TREE, katere cilj je posaditi drevo za podnebje in mir,  posadila lipo za šolo ob parkirišču. Točno lokacijo našega drevesa si lahko ogledate na aplikaciji  Envirate.  Drevo miru smo na nov dom pospremili s kratko slovesnostjo. Otroški pevski zbor mu je zapel pesmico, da bo hitreje raslo, dajalo več kisika in nas razveseljevalo s prijetno senco. Akcija navadno poteka 21. septembra, na dan, ki ga je Organizacija združenih narodov proglasila za svetovni dan miru. Takrat se tisoče šol in otrok z vsega sveta poveže v skupni misli o miru in prijateljstvu ter ob 12. uri po lokalnem času sadijo drevesa miru. S to akcijo pa se na pobudo OZN borimo tudi za ukrepe proti podnebnim spremembam.
S tem dogodkom se je končal teden otroka.
Prebrano 2750 krat Nazadnje urejano na 11.oktober 2019 - 19:48