16.september 2021 - 19:46

Ekskurzija sedmošolcev

Napisal K. Čelik

Poznate Ljubno ob Savinji?

No, danes smo sedmošolci bili tam. Izvedeli smo, da se tam od nekdaj ukvarjajo z lesom, včasih so veliko splavarili. Videli smo žago na vodni pogon in kamne za merjenje višine vode, ki so celo iz leta 1730. V muzeju smo poslušali predstavitev o flosarjih in njihovem težkem delu.
V Ljubnem imajo tudi čisto pravo kmečko hišo s staro opremo in veliko ročnimi izdelki. Izvedeli smo, da so ženske rade vezle.
Naša ekskurzija se je nadaljevala v Logarski dolini. Sprehodili smo se do slapa Rinka, ogledovali smo si ga in ga slikali, nekateri sošolci pa so bili od škropljenja tudi mokri. Najbolj pogumni so si upali namočiti noge v mrzlo vodo. Voda je bila pitna. Ko smo se vračali, smo se pri hišici okrepčali s sladoledom. Na sprehodu smo si ogledali gore, učitelj Šprogar nam je povedal njihova imena. Lepo nam je bilo, a smo bili veseli tudi, ko smo se vrnili domov.

Tinkara in Tisa, 7. c

Prebrano 634 krat Nazadnje urejano na 16.september 2021 - 19:49