21.oktober 2021 - 14:13

Na Ledenici sploh ni ledeno

Včeraj smo imeli učenci 4.c in 5.d podružnične šole Alojza Hohkrauta športni dan.

Pohod je bil v planu in opravili smo ga. Ampak sama hoja nam pa res ni dišala, zato smo se odločili, da s seboj vzamemo skiroje in združimo prijetno s koristnim. Konec koncev nam je občina dala športni park Ledenica in mi iz spodnjega dela Trbovelj ga ne obiščemo prav pogosto, ker je kar precej oddaljen od nas. Veliko nas še sploh ni bilo tam. Zjutraj smo se zbrali pred šolo in kar veliko nas je imelo s sabo skiroje. Seveda sta nam učitelja zabičala, da se ne smemo po pločniku voziti, zato smo jih naložili na rame in nesli. Čeprav so skiroji na pogled lahki lahko verjamete, da smo se jih kar nanosili do ledenice. Ko smo prispeli, smo se najprej spočili in pojedli malico, ki jo je pripeljal hišnik. Po malici pa so nas bila polna igrala in fitnes naprave. Tekmovali smo tudi v goltanju sladko kislih črvov, ki jih je s seboj prinesla ena od učenk. Čez nekaj časa smo se preselili na drugo stran potoka. Tisti, ki so imeli s seboj skiroje, so delali prave vragolije na poligonu, ostali pa smo osvajali balvane v prostem plezanju. Skoraj vsak je poskušal priti na vrh balvana in skoraj vsak je upal tudi nazaj na trdna tla. No ja, skoraj vsak. Nekateri bi za navzdol rabili helikoptersko reševanje. Ker pa je to predrago jim je z balvana pomagal priti učitelj Uroš. Kljub kar nekaj padcem so vse glave ostale cele, saj sta učitelja sproti nadzirala, če smo v varnem območju.

A kakšen se nam je zdel športni dan?

Kul!!! Mi bi še…

Prebrano 924 krat Nazadnje urejano na 21.oktober 2021 - 14:29