20.oktober 2014 - 00:00

Devetošolci v Zasavskem muzeju (video)

Napisal Emi Klenovšek
|||||| |||||| ||||||

Ob tednu otroka so si devetošolci pod strokovnim vodstvom ogledali razstavo KAM PO KONČANI OSNOVNI ŠOLI. Prijazna Nevenka Hacin je učencem, ki se v tem letu odločajo, na katero srednjo šolo se bodo vpisali in kateri poklic naj si izberejo, zelo natančno predstavila zasavske srednje šole in poklice, ki jih je mogoče pridobiti na teh šolah. Učence je v sproščenem pogovoru popeljala skozi zgodovino teh šol.

V razstavnem prostoru so si ogledali postavljena prizorišča, ki predstavljajo posamezne šole v različnih časovnih obdobjih: splošno učilnico z osnovno opremo in učbeniki, učilnico za strokovne predmete (strojepisnica, učila) in šolsko delavnico za izvajanje praktičnega pouka kovinarjev (delovna miza s primeži, orodja za obdelavo pocinkane pločevine ...).

Prebrano 5090 krat Nazadnje urejano na 20.oktober 2014 - 17:22

Mediji