09.april 2022 - 07:56

Pešbus – spodbujamo aktivno pot v šolo

Napisal P. Medvešek, U. Jerman

Čečani smo uredili pot od Katarine do šole; pridružili smo se očiščevalni akciji Očistimo Trbovlje.

Z učenci naše šole, ki stanujejo v Čečah, že tretje leto zapored enkrat na teden hodiva peš v šolo. Na avtobusni postaji pri cerkvi se letos dobimo vsak četrtek ob 7.00. Hoja je pomembna za zdravje, učimo se samostojnosti, skrbimo za socialni razvoj in omogočamo praktično učenje veščin za udeležbo v prometu. Učenci, ki v šolo prihajajo aktivno, med drugim lažje sledijo pouku ter naredijo nekaj dobrega zase in za svoje okolje. Opazujemo spremembe v naravi, se pogovarjamo, utrjujemo snov, predvsem pa se družimo. Med hojo neizmerno uživamo, s poukom pa začnemo razgibani. Danes smo se pridružili akciji Očistimo Trbovlje. Od Katarine do doline smo po poti "čez Piškuc" pobirali pločevinke, vrečke, tetrapake, maske, plastenke ..., skratka vse, kar v ne sodi v naravo.

Urška Jerman in Polona Medvešek

Prebrano 648 krat Nazadnje urejano na 09.april 2022 - 07:59