26.april 2022 - 17:20

TD Muzejski viri kot ostanki preteklosti

Napisal A. Stopar

Sedmošolci OŠ Trbovlje so v ponedeljek preživeli poseben šolski dan.

Pripravili smo jim tri dejavnosti, ki so bile vse povezane z zgodovinskimi viri in preteklostjo domačega kraja, pa tudi malce izven Trbovelj smo odpotovali, ne le v prostoru, ampak tudi v času.

Spoznali so, da se lahko o zgodovini učimo iz klasičnih zgodovinskih virov, vedno bolj pa nam pri preučevanju preteklih dni pomaga sodobna tehnologija, o čemer so se prepričali v virtualnem muzeju rudarstva 4.dritl. Da s svojo ustvarjalnostjo lahko tudi mi izdelajo pripomoček za “kukanje v preteklost”, so dokazali v šoli, kjer so ob pomoči mentorjev izdelovali VR očala, s katerimi smo se ob koncu dne s pomočjo brezplačnih aplikacij navidezno sprehodili po atenski akropoli izpred 2500 let. Preživeli smo zanimiv in pester dan, v katerem smo dosegli vse zadane cilje.

Prebrano 557 krat Nazadnje urejano na 26.april 2022 - 17:24