24.maj 2022 - 17:47

ND Hiša eksperimentov in Hiša iluzij

Napisal V. Brezar

V torek, 24. maja 2022, so se učenci devetega razreda odpravili na dan dejavnosti v Ljubljano.

Najprej so se ustavili v Reaktorskem centru Podgorica. Tu so devetošolci prisluhnili (in zraven aktivno sodelovali) predavanju Elektrika iz jedrske energije, si ogledali stalno razstavo ter spoznali vrste sevanj na delavnici meritev radioaktivnosti.
Pot jih je naprej vodila v Hišo eksperimentov, kjer so samostojno eksperimentirali ter tako potešili svojo radovednost in željo po razumevanju sveta.
Sledil je sprehod do in po Hiši iluzij. V svetu iluzij so se učenci naučili, da svojim čutom vedno ne gre zaupati. S preprostimi triki so se devetošolci kar naenkrat pomanjšali/povečali, zožili/odebelili, obrnili na glavo, levitirali...
Več utrinkov z dneva dejavnosti si lahko ogledate v galeriji.
Prebrano 600 krat Nazadnje urejano na 30.maj 2022 - 13:05