30.september 2022 - 09:06

Tehniški dan za 8. razrede

Včeraj smo osmošolci naše šole preživeli dan v Tehniškem muzeju Bistra.

Dež nas ni ustavil, čeprav ga imamo že dovolj.  Odšli smo v Bistro, kraj na robu Ljubljanskega barja, kjer stoji Tehniški muzej Bistra. V skupinah in pod vodstvom prijaznih kustosov muzeja smo si ogledali zbirke muzeja.

Poleg ogleda avtomobilov, koles, motorjev, strojev na parni pogon, električne zbirke smo si ogledali in sodelovali v delavnicah v okviru Dnevov strojništva. Študenti strojništva so nam predstavili izjemne projekte, ki so nastali kot plod njihovega dela ter tudi raziskovalcev Fakultete za strojništv. Spoznali smo številne zanimivosti o laserskem merjenju in samodejnem izdelovanju zahtevnih tridimenzionalnih oblik, mobilnih robotih, brezpilotnih letalih, avtomatski diagnostiki, programiranju hidravličnih komponent, simulaciji varjenja, laserskem označevanju in mnogih drugih tehnologijah.

Prebrano 547 krat Nazadnje urejano na 06.oktober 2022 - 14:13