30.november 2022 - 16:33

Ponovna uporaba izdelkov

Napisal U. Jerman

Za nami je Evropski teden zmanjševanja odpadkov. Tako na matični šoli kot na obeh podružnicah se je marsikaj dogajalo.

V tem šolskem letu smo poleg menjalnice knjig in igrač, prvič ponudili tudi menjalnico oblačil. Slednja je bila slabše obiskana, a upamo, da v prihodnje zaživi tako, kot menjalnica knjig in igrač, ki je bila tokrat rekordna. Ogromno iger, igrač in knjig je dobilo novega lastnika.
Ponovno smo ustvarjali iz odpadne embalaže. Devetošolci so izdelovali kolaže in modele molekul, četrtošolci so izdelali zanimive lončke, v katerih bo raslo božično žito, šestošolci pa so polepšali embalažo, v kateri bodo zbirali plastične zamaške.
Predvsem pa smo se posvetili tekstilu in njegovi ponovni uporabi. Šestošolke so šivale elastike ali trake za lase. Petošolci so ustvarili zelo različne tekstilne izdelke. Učenci podružnične šole Dobovec so si izdelali blazine za sedenje, na podružnični šoli Alojza Hohkrauta pa so pokvarjeni dežniki dobili novo podobo.
Kar oglejte si, kaj vse je nastalo.

Prebrano 488 krat Nazadnje urejano na 30.november 2022 - 16:39