30.januar 2023 - 13:27

Plavalki Špela in Mojca Oberžan navdušili na državnem prvenstvu v plavanju

Napisal P. Medvešek

Za dečke in deklice je bilo od 27. do 29. 1. 2023  v bazenu Tivoli v Ljubljani zimsko državno prvenstvo. Tekmovali so v petindvajsetmetrskem bazenu.

Plavali so v vseh tehnikah (prsni slog, prosto, hrbtno, delfin).

Mojca Oberžan si je z ekipo Rudarja priplavala dve 4. mesti, in sicer v štafeti 4-krat 200 m prosto in 4-krat 100 m mešano, kjer sta s sestro Špelo plavali skupaj. Posamezno je tekmovala v štirih disciplinah: 400 m mešano, 200 m mešano, 50 m delfin, 200 m delfin. Najuspešnejša je bila na 200 metrov delfin, kjer je stopila na zmagovalni oder, saj je osvojila 3. mesto in bronasto medaljo.

Šestošolka Špela Oberžan pa se je okitila z dvema medaljama – 2. je bila na 100 m delfin in 3. na 200 metrov delfin.

Obe sta v vseh disciplinah popravili svoje osebne rekorde. Tekmovanje je bilo za trboveljske plavalce zelo uspešno.