15.april 2014 - 00:00

Učenci na regijskem in državnem parlamentu

Napisal T. Navratil
Otroški parlament|| Otroški parlament|| ||

27. marca 2014 je v sejni sobi gasilskega doma v Zagorju  potekal regijski parlament na temo Razmere v družbi.

Udeležilo se ga je 32 učencev šol iz Zagorja, Trbovelj, Hrastnika, Litije in Šmartna pri Litiji. Našo šolo so zastopali: Klara Fajdiga (6. b), Tomaž Kurent (7. b), Nina Pečnik (8. a) in Klara Gajšek (9. b). Prisotne učence ter njihove mentorje in moderatorje je nagovoril zagorski župan Matjaž Švagan, ki je učence prijetno presenetil z darilom, s kopanjem in kosilom v Aqua Romi Rimske Toplice.
Teme, o katerih so se učenci pogovarjali že na občinskih parlamentih, so bile naslednje: zdravje, šport, odvisnosti, prehrana; ekologija; gospodarstvo; kultura; sociala, odnosi, prostovoljstvo, družina, medgeneracijsko sodelovanje; otrokove pravice. Po delu v skupinah so učenci pri vsaki temi oblikovali sklepe.

Izvolili so tudi predstavnike za državni parlament, ki je bil v ponedeljek, 7. 4. 2104, v Ljubljani. OŠ Trbovlje je tudi v Ljubljani imela predstavnico, in sicer Klaro Gajšek. Učenci iz celotne Slovenije so zasedli stole v državnem zboru in sodelovali v razpravi, ki so ji prisostvovali tudi predstavniki slovenske vlade, na čelu s predsednico Alenko Bratušek.
Otroci v delovnem predsedstvu so se dobro odrezali in vzpostavljen je bil dialog s predstavniki vlade.

Prispevek si lahko ogledate v oddaji Infodrom. O otroškem parlamentu pa so poročali tudi v oddaji Studio City (33 minuta).

Prebrano 4399 krat Nazadnje urejano na 16.april 2014 - 20:43